نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل روابط خواهرانه

1135
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48923
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل روابط خواهرانه

با عرض سلام و خسته نباشید
    من ۱۶ سالمه و دو خواهر کوچک تر نسبت به خودم دارم. که یکی ۱۳ سالشه و اون یکی ۸ سالشه
    کلا پدرم آدم مهربون و صبوری هستش ولی مادرم کمی عصبی هستش که بخاطر خستگی زیاد ایشونه
    کلا خواهر های من باهم مشکل دارند یعنی بزرگه قصد کشت کوچیکه رو داره دائم باهاش دعوا میگیره بارها باهاش حرف زدم و پی بردم که تمام روابطش تو مدرسه رو از دست داده و متوجه ی افسردگیشم شدم
    رابطه ی این دو به حدی هستش که مثلا اگر کوچیکه خط کش بزرگه رو برداره بزرگه صداشو میندازد روی سرش و هرچی میتواند به کوچیکه تر میگوید
    کلا من همیشه جوری بودم که ادم های اطرافم برای در و دل یا پیدا کردن راه کار میان سراغ من که تا الان خوب بود و تونستم حال دل خیلیا رو خوب کنم
    امروز بازم دعوای بدی شد و پدر کاملا سکوت کرده بود رفتم پیششون که ایشون برای اولین بار بد از خواهرم گله کردند
    کلا این بزرگه محبت نسبت بهش خیلی زیادبود جوری که کل فامیل و آشنا و غریبه و همه و همه شیفته ش بودن
    من واقعا نمی دونم چه کنم هر چی به والدین میگم اینجوری نمیشه و باید با یک متخصص کسی که با اینجور آدما زیااد سرو کار داشته حرف زد ولی اونا حرف منو قبول ندارن و میگن الکی هستش و این حرفا
    خواهر من وقتی عصبی میشه به صورت هیستریک عصبی میشه یعنی خیلی وحشناک
    کوچیکه هم خیلی مظلومه کلا هیچی نمیگه ولی جدیدا رفتار بزرگه روش غالب شده و خلاصه عصبی شده داد میزنه فحاشی میکنه منم برای اولین بار موندم که چه کنم
    خانوادم میگن باهاش حرف بزن )بزرگه( تو میتونی آدنش کنیو این حرفا ولی منم دیگه بریدم
    کلا فضای متشنجه و خبری آرامش نیست
    و راستی خوده خواهرم از این شرایط لذت نمیبرهو خودش دلش یه فضای آروم میخواهد
    ممنون میشم اگه کمکم کنید
    ویرایش توسط nazanin.ir : 02-16-2023 در ساعت 02:58 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 119 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : مشکل روابط خواهرانه

سلام

این مورد خیلی مشاهده میشه که بچه های وسطی خیلی دچار مشکلات اخلاقی و روانی میشن
    و علتش کم بود محبت هست
    توی همین انجمن چندین مورد مشابه پیش اومده که از بین اونا مواردی بوده که اومدن گفتن ما فرزند وسط هستیم و کسی بهمون اهمیت نمی‌ده و نه پدر مارو دوست داره نه مادر و ....

چیزی که باید بهش توجه کنید رو میگم
    خواهر وسطی تو سنین حساس خودش که نیاز به توجه و عشق و محبت داشته ازش دریغ شده
    چون تو سن پنج سالگیش پدر و مادر شما صاحب فرزندی شدن که خواسته و ناخواسته مجبور بودن وقت بیشتری برای اون بزارن و خواهر وسطی احساس ترد شدن کرده
    و الآنم توی بلوغه و نیاز به احترام و تایید و توجه داره و اصلا حوصله خواهر کوچیکه رو نداره که اینارو اطرافیان باید درک کنن

ممکنه بگین منم بچه بودم و ۳ سالم بود که مادرم خواهر وسطی رو به دنیا آورد پس چرا من این همه مستقل شدم و خواهر وسطی اینطوری شده !
    اولا مقایسه آدما باهم اشتباهه چون هرکس روحیات خودشو داره و دوما شما فرزند اول بودین و توازن ناشی از دریافت محبت و توجه و .... بین شما و خواهر وسطی برقرار بوده
    اما با اومدن خواهر سوم پدر و مادر شما بین شما ( فرزند اول ) و خواهر آخری ( فرزند سوم ) بالانس میزنن و فرزند وسط یه جورایی به حال خودش رها شده و فشار زیادی تحمل می‌کنه

درواقع سنش هم حساسه
    هم خودشو با بچه آخری مقایسه می‌کنه چون هنوز کودک درونش جوشش داره و هم خودشو با شما مقایسه می‌کنه
    چون نیاز به استقلال داره

پس اول ازهمه درکش کنین و دوما بهش محبت کنین و نزارید بهش فشار بیاد ، نه رها بشه به حال خودش ، نه مستمر زیر نظر و کنترل

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، کلا، که، به،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد